Pracuję nad nową kolekcją

wtorek, 21 stycznia 2014

Recenzja hafciarki Janome MC350e

Hafciarka firmy Janome model MC350e
Jest to już ciut lepszy sprzęt jednak nie mogę porównać do innego modelu ponieważ nigdy wcześniej na takowym nie miałam przyjemności pracować (przemysłowej hafciarki nie licząc)
Mimo iż menu ma angielskie jest bardzo łatwa w obsłudze i wbrew pozorom można się do tego przyzwyczaić...byłam pewna, że będzie inaczej :)
Mile zaskoczona tym faktem zaczęłam swoją przygodę...

Menu jest czytelne, bardzo łatwo przechodzi się między funkcjami, ustawienia, wielkości, rodzaje czcionek...wszystko w prosty i szybki sposób można zaprogramować.
Tutaj, po prawej stronie wyświetlacza widać menu funkcji
Pierwsza pozycja (od góry) to wgranych ponad 100 wzorów gotowych haftów, druga to możliwość utworzenia wyrazów czy zdań, trzecia to karta pamięci, czwarta pendrive a ostatnia możliwość edycji wzoru, jego położenia, obrócenia i zmiany wymiarów używanego tamborka.
Po kliknięciu w funkcję FONT wyskakuje okno informujące o rodzajach czcionek oraz monogramów

Po wybraniu rodzaju czcionki przed rozpoczęciem wprowadzania tekstu jaki będziemy chcieli wyhaftować, należy ustawić min wielkość tekstu. Są trzy wielkości S-M-L, typowa rozmiarówka :)

Następnie należy pamiętać aby ustawić także kierunek tekstu , pion - poziom


Ustawiamy także wielkość litery, mała/Duża

Przejście z alfabetu do cyfr

Wchodząc w zakładkę EDIT wyświetli się okno wyboru wielkości używanego tamborka, na wyposażeniu są pierwsze dwa od lewej
Następnie możemy zwiększyć rozmiar max do 120%
oraz obrócić obrazek czy też zmienić kąt
Gdy wszystko jest już ustawione i gotowe po kliknięciu OK dostajemy informację jaka wielkość tamborka została ustawiona dla tego haftu, należy wówczas przy podniesionej stopce kliknąć w strzałkę

To tyle z obsługi samej hafciarki. Natomiast należy pamiętać także o flizelinie, która dodatkowo usztywnia oraz napręża materiał a sam haft nie będzie pomarszczony. Na rynku dostępne są różne grubości flizeliny i dobieramy ją do grubości tkaniny. Najkorzystniej jest kupić większą ilość, np. TU

Hafciarka posiada podręczny schowek na zapasowe igły czy też dodatkowy trzpień na szpulkę nici
Przycisk Start/Stop oraz automatyczne obcinanie nici
Wejście na pendriva, który służy do przenoszenia wzorów z programu Digitizer, w którym tworzyć można własne obrazki, czcionki itp

Instrukcja nawlekania nici
Szczerze polecam, jako iż hafciarki to dość spory wydatek - ta jest przystępna cenowo :) I na potrzeby domowej produkcji czy też małego biznesu - zda egazamin!

I jeszcze kilka fotek przed rozpoczęciem i podczas pracy maszyny
 

Minky jest puchate stąd „upuchacenie” napisu :)

 

KONIEC :)

































































2 komentarze:

  1. Dobrze, że nie potrafię szyć! Inaczej musiałabym męczyć męża żeby kupił mi hafciarkę :D

    OdpowiedzUsuń
  2. swietna tak maszynka , pewnie majatek kosztuje

    OdpowiedzUsuń